KOÇ ÜNİVERSİTESİ BATI SHUTTLE HAREKET SAATİ UYGULAMALARI

PEAK TIME UYGULAMASI

Hafta içinde aşağıda belirtilen saatler arasında shuttle dolduğu zaman kalkar.

Batı Kampüs — Ana Kampüs (07:30 — 09:45)

Ana Kampüs — Batı Kampüs (14:00 — 18:45)

15 DAKİKA ARALIKLI SEFER UYGULAMASI

Sefer saatinden 10 dakika önce durağa yanaşan ilk araç tarifeli sefer saatini bekler ve dolmaz ise sefer saatinde kalkar.

Araç sefer saatinden 10 dakika önce durağa yanaşır, dolunca sefer saatini beklemeden kalkar ve ikinci araç durağa hemen gelir. Bu uygulama araç doldukça tarife saatine kadar devam eder.

Sefer saatinden 10 dk önce durağa yanaşan ve dolduğu için hareket eden araçtan sonra gelecek olan ikinci/üçüncü araç dolmaz ise; aracın dolması için beklenir ve en geç tarifeli sefer saatinden 5 dakika sonra kalkar. Şoför kendisinin ikinci veya üçüncü araç olduğunun bilgisini öğrencilere iletir.

30 DAKİKA ARALIKLI SEFER UYGULAMASI

15 dakika aralıklı seferle için yapılan uygulamanın aynısıdır. Tek fark ikinci/üçüncü araçların yolcu bekleme süresi 5 dakika yerine 10 dakikadır.

1 SAAT ARALIKLI SEFER UYGULAMASI

23.00 ve sonrasında, sabaha kadar, olan tarifeli seferler için araç 10 dakika önce durağa yanaşır ve tarifeli sefer saatinde kalkar. Araç şoförü durakta kalan yolcu olur ise yolculara ring sefer yapacağını ve beklemelerini iletir.

DİĞER AÇIKLAMALAR

Final döneminde her sınav saatinden yarım saat önce Ana ve Batı Kampüsler arası shuttle bulunmaktadır. Hafta sonu da bu uygulamaya dahildir. Herhangi bir şekilde belirtilmiş duraklar dışında yolcu alımı yapılamaz.

Yukarıdaki kuralların herhangi bir şekilde ihlali durumunda, ulaşım taksi ile gerçekleştirip taksi fişi alındığı takdirde ulaşım ücreti İşletme Direktörlüğü’nden temin edilir.

Shuttlelarda aracın trafikten dolayı olsa dahi 10 dakika geç kalması durumunda taksiye binilir ve ücreti Gursel Turizm gişesinden nakit alınır.