Koç Üniversitesi ve Yapı Kredi’den Türkiye’de Bir İlk;

Koç Üniversitesi Kampüs Kart ile İkisi Bir Yerde!

Kampüs hayatını kolaylaştıracak bir alternatşf olarak, Koç Üniversitesi Kampüs Kart sayesinde öğrenci kimliğin ve kredi kartın artık bir arada! Bu kart ile Koç Üniversitesi’nin tüm olanaklarından faydalanıp, ayrıca Play kredi kartının sunduğu ayrıcalıklara sahip olabilirsin. Koç Üniversitesi Play Card opsiyonundan yararlanmak için başvuru yapabilirsin.

1. Koç Üniversitesi Kampüs Kart nedir?

Koç Üniversitesi Kampüs Kart öğrenci kimlik kartı olmasının yanı sıra; kredi kartı olma özelliğini taşır. Koç Üniversitesi Kampüs Kart’ını öğrenim hayatın boyunca öğrenci kimlik kartı olarak kullanmanın yanında kredi kartı olarak da kullanabileceksin. Kredi kartı özelliğini ise kampüs içinde ve dışındaki tüm alışverişlerde kullanabilirsin.

Koç Üniversitesi Kampüs Kart; Play kredi kartının tüm özelliklerine sahiptir, kampanyalarına dahildir.

Play dünyasını keşfetmek için lütfen burayı tıklayınız >>

2. Koç Üniversitesi Kampüs Kart nasıl kullanılır?

Koç Üniversitesi Kampüs Kart’ınla tüm Play özellikleri ve kampanyalarından faydalanabilir, Play’in sana sunduğu bankacılık fırsatlarından da yararlanabilirsin.

Kartını tüm alışveriş işlemlerinde kullanabilirsin, ayrıca kampüs içinde bulunan fotokopi cihazlarında işlemlerini gerçekleştirebilir,sıcak içecek ve gıda otomatlarında kullanabilir ve ödemeni Koç Üniversitesi Kampüs Kart’ınla kolaylıkla yapabilirsin. Bu işlemler için kartına ön yükleme yapman gerekmez, tüm işlemleri ay sonunda gönderilecek olan hesap özetinde görebilirsin.

Ayrıca ilk defa Play karta başvuruyorsan, başvurun onaylandığında Turkcell 20 TL’lik konuşma süresi ya da 25 dakika hediye!

Koç Üniversitesi Kampüs Kart’ın aynı zamanda temassız özellikli olacaktır. Bu sayede Visa Paywave ve MasterCard Paypass okuyucusu olan tüm noktalarda 35 TL ve altındaki işlemlerini şifre ve imzaya gerek kalmadan gerçekleştirebilirsin.

Üstelik kartın temassız özelliği’ni kullanarak yaptığın her 4 alışverişten 1’i bedava, üstelik 2 kat puan hediye!

3. Nasıl başvurabilirim?

Koç Üniversitesi Kampüs Kart’a başvurmak için; TC kimliğinin yanı sıra öğrenci belgesi ya da mevcut Koç Üniversitesi öğrenci kimlik kartının fotokopisi ile birlikte en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne giderek Play başvuru formunu doldurabilirsin.

Mevcut Play kredi kartını Koç Üniversitesi Kampüs Kart’a çevirmek için Koç Üniversitesi öğrenci belgesi ya da mevcut Koç Üniversitesi öğrenci kimlik kartının fotokopisi ile birlikte en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne başvurarak ilgili formları doldurabilir ve kredi kartını Koç Üniversitesi Kampüs Kart’a çevirebilirsin.

4. Nasıl iptal edebilirim?

Bu kart senin Koç Üniversitesi öğrenci kimlik kartın da olduğu için öğrenim süresi boyunca kartın kullanımına devam edebilirsin.

Üniversiteden mezun olman ya da okuldan ayrılman durumunda Koç Üniversitesi Kampüs Kart’ını Yapı Kredi Koç Üniversitesi şubesine teslim ederek iptal ettirebilir, dilersen yeni Play kredi kartının sana gönderilmesini sağlayabilirsin.

5. Sıkça sorulan sorular

  • Koç Üniversitesi Kampüs Kart başvurusunu nasıl yapacağım? Hangi belgeleri vermem gerekiyor?

Koç Üniversitesi Kampüs Kart başvurusu yapmak için, TC kimliğinin yanı sıra Koç Üniversitesi öğrenci belgesi ya da mevcut Koç Üniversitesi öğrenci kimlik kartının fotokopisi ile birlikte en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne giderek Play başvuru formunu doldurabilirsin. Şubede gerekli belgeler ile birlikte başvuru işlemin tamamlanacaktır.

  • Play kartım var. Koç Üniversitesi Kampüs Kart almak için ne yapmalıyım? Hangi belgeleri vermem gerekiyor?

Mevcut Play kredi kartını Koç Üniversitesi Kampüs Kart’a çevirmek için, Koç Üniversitesi öğrenci belgesi ya da mevcut Koç Üniversitesi öğrenci kimlik kartının fotokopisi ile birlikte en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne başvurarak ilgili formları doldurabilir ve kredi kartını Koç Üniversitesi Kampüs Kart’a çevirebilirsin.

  • 18 yaşından küçüğüm, bu kartı alabilir miyim?

Mevcut başvuru sürecinde olduğu gibi TC kimliği, Koç Üniversitesi öğrenci belgesi ya da mevcut Koç Üniversitesi öğrenci kimlik kartının fotokopisi ile birlikte en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne başvurarak Play başvuru formunu doldurman gerekiyor. Başvuru formuna ek olarak velinden alınacak muvaffakatname ile başvurun işleme alınacaktır.

18 yaşını doldurman ile birlikte şubelerimize başvurarak Koç Üniversitesi Kampüs Kart başvurunu tekrarlaman gerekiyor.

  • Yabancı uyruklu bir öğrenciyim, bu kartı nasıl alacağım?

Pasaportun ile birlikte Koç Üniversitesi öğrenci belgesi ya da mevcut Koç Üniversitesi öğrenci kimlik kartının fotokopisi ile birlikte başvuruda bulunabilirsin.

  • Fotokopi işlemi gerçekleştiremiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Fotokopi işlemlerini gerçekleştirememen durumunda veya konuyla ilgili soruların için Koç Üniversitesi Copy Center’dan yardım alabilirsin.

  • Kartımın limiti bitti, ne yapmam gerekiyor?

Kartının limiti bitmesi durumunda, 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı, Yapı Kredi İnternet Bankacılığı, Yapı Kredi ATM’leri ya da şubelerinden ödeme gerçekleştirerek limitini kullanıma açabilirsin.

  • Kartım hangi adrese teslim edilecek?

Koç Üniversitesi Kampüs Kart’lar Koç Üniversitesi kampüsüne teslim edilecektir. Posta dağıtım merkezinden kartını teslim alabilirsin.

  • Kartımı kaybettim, ne yapmalıyım?

Kartını kaybetmen durumunda 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayarak kartını kullanıma kapatmalısın. Yeni Koç Üniversitesi Kampüs Kart’ın en kısa zamanda Koç Üniversitesi kampüsüne teslim edilecektir.

  • Kart üzerinde yazan öğrenci numaram ve fakülte bilgim yanlış, ne yapmam gerekiyor?

Koç Üniversitesi Kayıt Kabul Müdürlüğü’ne giderek öğrenci numaranı ve fakülte bilginin doğruluğunu kontrol ettikten sonra en yakın şubemize başvurarak ya da 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayarak kartının tekrar basılması için talepte bulunabilirsin.

  • Koç Üniversitesi Kampüs Kart ile ile ilgili başka sorularım için kimlerle irtibata geçebilirim?

Koç Üniversitesi Kampüs Kart ile yaptığın ödemeler ve Play’in diğer avantajları ile ilgili bilgi almak için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabilirsin.