SATINALMA D─░REKTÖRLÜ─×Ü

Koç Üniversitesi prosedürlerinde belirlenen amaç, ilke ve talimatlara uygun olarak; yürürlükte olan kanun ve ilgili mevzuata uygun olarak birimlerin talebi ve ihtiyaçlar─▒ do─črultusunda mal ve hizmet al─▒mlar─▒n─▒n gerçekle┼čtirilmesi ve kay─▒tlar─▒n─▒n tutulmas─▒ ile ilgili faaliyetleri planlamak, yürütmek, koordine etmek ve denetlemek.

 

GÖREV VE SORUMLULUKLARI:

–     Bölümde yap─▒lan i┼člerin kurulu┼čun misyon, vizyon ve temel de─čerlerine uygunlu─čunu sa─člayacak ┼čekilde çal─▒┼čmalar─▒ yürütmek.

–     Talep sahibi birimlerinin mal ve hizmet al─▒mlar─▒ için mevzuata uygun sat─▒nalma yönteminin belirlenmesi ile ilgili faaliyetleri koordine etmek ve denetlemek.

–     Sat─▒n al─▒mlarla ilgili piyasa fiyat ara┼čt─▒rmas─▒ yap─▒lmas─▒ ve yakla┼č─▒k maliyetin hesaplanmas─▒ ile ilgili i┼člemlerin yürütülmesini sa─člamak.

–     Talep sahibi birimlerin teknik ┼čartnamelerinin haz─▒rlanmas─▒n─▒ sa─člamak.

–     Sat─▒nalma sürecindeki ilgili dokümanlar─▒n haz─▒rlanmas─▒, dosyalanmas─▒ ve teslim al─▒nan evrak─▒n uygunluk kontrolünün yap─▒lmas─▒ ile ilgili faaliyetleri koordine etmek ve denetlemek.

–     Sat─▒nalma ihale süreçlerinin yönetilmesi ve raporlanmas─▒n─▒ sa─člamak

–     ─░hale komisyonunu olu┼čturmak ve gerekti─či takdirde komisyonda görev almak.

–     Üniversitenin olas─▒ ihtiyaçlar─▒na yönelik uygun ko┼čullar─▒ ta┼č─▒yan tedarikçi envanterinin olu┼čturulmas─▒n─▒ ve güncel tutulmas─▒n─▒ sa─člamak.

–     Bölümün görev alan─▒na giren konularda meydana gelebilecek standart d─▒┼č─▒ i┼č ve i┼člemlerin giderilmesi ve sürekli iyile┼čtirme amac─▒yla; ‘Düzeltici Faaliyet’ ve ‘Önleyici Faaliyet’ çal─▒┼čmalar─▒na kat─▒lmak.

–     ─░┼č sa─čl─▒─č─▒ ve i┼č güvenli─či kurallar─▒na uymak, sorumlulu─ču alt─▒nda bulunan ya da birlikte çal─▒┼čt─▒─č─▒ ki┼čilerin söz konusu kurallara uymalar─▒n─▒ sa─člamak.

–     Yapt─▒─č─▒ i┼čin kalitesinden sorumlu olmak ve kendi sorumluluk alan─▒ içerisinde gerçekle┼čtirilen i┼čin kalitesini kontrol etmek.