YURT ve KONAKLAMA DİREKTÖRLÜĞÜ

2018 – 2019 eğitim yılı güz dönemi itibariyle Koç Üniversitesi, Rumeli Feneri Kampusu yurt binalarında 1.624 kişilik, Batı Kampüs yurt binalarında 1.249 kişilik olmak üzere toplam 2.873 kişilik yatak kapasitesine sahiptir. 

Rumeli Feneri Kampusundeki her yurt binası 70 – 80 yatak kapasiteli olup toplam 21 adet yurt binası bulunmaktadır. Yurt binalarında tek, iki, üç ve dört kişilik oda seçenekleri vardır. Batı Kampuste 188-189 yatak kapasiteli 6 adet, 116 yatak kapasiteli 1 adet olmak üzere toplam 7 adet yurt binası bulunmaktadır. Yurt binalarında  tek, çift ve üç kişilik odalar bulunmaktadır.

Yüksek Lisans öğrencileri, kendilerine tahsis edilen Asistan Lojmanları’ nda kalabilmektedirler. Asistan Lojmanları Üniversite kampüsüne yaklaşık 3 km mesafede olup toplam 502 kişilik yatak kapasitesi bulunmaktadır.

Yurt binalarımızda merkezi ısıtma ve kesintisiz sıcak su imkânı mevcuttur. Ana kampüs yurt binalarımızda mutfak ve çamaşırhaneler, Batı kampüs yurt binalarımızda ise çamaşırhaneler ile B binasında bulunan mutfak öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Her odada kişiye özel tahsis edilen yatak ve yatak koruyucu ile birlikte elbise dolabı, komodin, çalışma masası, koltuk, sandalye, kitaplık, mini buzdolabı ve masa lambası mevcuttur. Odalarda her öğrenci için 24 saat İnternet, kablolu TV bağlantısı ve odaya ait telefon mevcuttur. Her binada ortak kullanıma açık bilgisayar odaları ve bu odalarda yazıcı bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz bu odalarda kablolu televizyon yayını izleyebilmektedirler. Temizlik hizmetleri bir, iki ve üç kişilik odalarda haftada bir gün, dört kişilik odalarda haftada iki gün, ortak yaşam alanlarında ise gün boyu sağlanmaktadır.

Yurt ve Konaklama Direktörlüğü, yurt binalarından sorumlu 24 Yurt Sorumlusu, sağlık personeli, güvenlik ve teknik ekip ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Kız ve erkek yurtları ayrı binalardadır. 

Koç Üniversitesi’ne kayıt yaptıran her öğrencinin, eğitim hayatının ilk yılında yurtta kalma garantisi bulunmaktadır. Koç Üniversitesi öğrencileri her eğitim yılının başında yurt başvurusunda bulunabilirler. Başvurular Yurt ve Konaklama Direktörlüğü tarafından değerlendirilmekte ve öncelikli olarak şehir dışından gelen, daha sonra da şehrin uzak bölgelerinden gelen öğrencilere, kapasite dahilinde yurt planlaması yapılmaktadır.

Yurtlar hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.