YURT ve KONAKLAMA D─░REKTÖRLÜ─×Ü

2017 – 2018 e─čitim y─▒l─▒ güz dönemi itibariyle Koç Üniversitesi, Rumeli Feneri Kampusu yurt binalar─▒nda 1.622 ki┼čilik, Bat─▒ Kampüs yurt binalar─▒nda 1.249 ki┼čilik olmak üzere toplam 2.871 ki┼čilik yatak kapasitesine sahiptir. 

Rumeli Feneri Kampusundeki her yurt binas─▒ 70 – 80 yatak kapasiteli olup toplam 21 adet yurt binas─▒ bulunmaktad─▒r. Yurt binalar─▒nda tek, iki, üç ve dört ki┼čilik oda seçenekleri vard─▒r. Bat─▒ Kampuste 188-189 yatak kapasiteli 6 adet, 116 yatak kapasiteli 1 adet olmak üzere toplam 7 adet yurt binas─▒ bulunmaktad─▒r. Yurt binalar─▒nda  tek, çift ve üç ki┼čilik odalar bulunmaktad─▒r.

Yüksek Lisans ö─črencileri, kendilerine tahsis edilen Asistan Lojmanlar─▒’ nda kalabilmektedirler. Asistan Lojmanlar─▒ Üniversite kampüsüne yakla┼č─▒k 3 km mesafede olup toplam 502 ki┼čilik yatak kapasitesi bulunmaktad─▒r.

Yurt binalar─▒m─▒zda merkezi ─▒s─▒tma ve kesintisiz s─▒cak su imkân─▒ mevcuttur. Ana kampüs yurt binalar─▒m─▒zda mutfak ve çama┼č─▒rhaneler, Bat─▒ kampüs yurt binalar─▒m─▒zda ise çama┼č─▒rhaneler ile B binas─▒nda bulunan mutfak ö─črencilerimizin kullan─▒m─▒na sunulmaktad─▒r.

Her odada ki┼čiye özel tahsis edilen yatak ve yatak koruyucu ile birlikte elbise dolab─▒, komodin, çal─▒┼čma masas─▒, koltuk, sandalye, kitapl─▒k, mini buzdolab─▒ ve masa lambas─▒ mevcuttur. Odalarda her ö─črenci için 24 saat ─░nternet, kablolu TV ba─člant─▒s─▒ ve odaya ait telefon mevcuttur. Her binada ortak kullan─▒ma aç─▒k bilgisayar odalar─▒ ve bu odalarda yaz─▒c─▒ bulunmaktad─▒r. Ayr─▒ca, ö─črencilerimiz bu odalarda kablolu televizyon yay─▒n─▒ izleyebilmektedirler. Temizlik hizmetleri bir, iki ve üç ki┼čilik odalarda haftada bir gün, dört ki┼čilik odalarda haftada iki gün, ortak ya┼čam alanlar─▒nda ise gün boyu sa─članmaktad─▒r.

Yurt ve Konaklama Direktörlü─čü, yurt binalar─▒ndan sorumlu 24 Yurt Sorumlusu, sa─čl─▒k personeli, güvenlik ve teknik ekip ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. K─▒z ve erkek yurtlar─▒ ayr─▒ binalardad─▒r. 

Koç Üniversitesi’ne kay─▒t yapt─▒ran her ö─črencinin, e─čitim hayat─▒n─▒n ilk y─▒l─▒nda yurtta kalma garantisi bulunmaktad─▒r. Koç Üniversitesi ö─črencileri her e─čitim y─▒l─▒n─▒n ba┼č─▒nda yurt ba┼čvurusunda bulunabilirler. Ba┼čvurular Yurt ve Konaklama Direktörlü─čü taraf─▒ndan de─čerlendirilmekte ve öncelikli olarak ┼čehir d─▒┼č─▒ndan gelen, daha sonra da ┼čehrin uzak bölgelerinden gelen ö─črencilere, kapasite dahilinde yurt planlamas─▒ yap─▒lmaktad─▒r.

Yurtlar hakk─▒nda detayl─▒ bilgi için lütfen t─▒klay─▒n─▒z.